На що зараз впливає прописка?
Нажаль, під час воєнного стану зміна реєстрації місця проживання у більшості випадків носить вимушений характер. В першу чергу це пов’язано з великою кількістю вимушених переселенців та збільшенню внутрішнього переміщення населення України. Прописка на новому місці являється не тільки вимогою закону, але й важливим інструментом облаштування на новому місці. Такий інструмент потрібен і для освіти, і для трудової діяльності, і для соціального захисту, і для оформлення цілої низки документів. При цьому не варто вважати, що прописка позбавляє права власності на нерухомість або статусу внутрішньо переміщеної особи. Право приватної власності в Україні є непохитним інститутом і позбавлення такого права ніяким чином не пов’язано зі зміною реєстрації. А статус внутрішньо переміщеної особи може підтверджуватись іншими доказами, як от: трудовою книжкою, військовим квитком, медичними документами, документами про освіту та іншими.
Які зміни вніс військовий стан?
Новий порядок реєстрації місця проживання в Україні був встановлений 01 грудня 2021 року і суттєво не змінювався після введення військового стану. Проте, суттєво змінились деякі технічні можливості процесу реєстрації. В першу чергу це стосується захисту персональних даних кожної людини, а, отже, роботи електронних реєстрів. У тих областях, де ведуться активні бойові дії такі реєстри закриті. Реєстрація місця проживання у цих регіонах не здійснюється. Також під час воєнного стану відсутня можливість здійснення такої послуги як прописатись онлайн. Наразі, документи приймаються тільки у паперовому вигляді у Центрах надання адміністративних послуг.
Які потрібні документи для прописки?
При реєстрації місця проживання необхідно мати паспортний документ і документ, що підтверджує право реєстрації. Тобто, документи на житло, у якому може бути здійснена реєстрація. Військовозобов’язаним необхідно пам’ятати про військовий облік, на який потрібно стати перед подачею документів на прописку. Іноземці можуть прописатись в Україні тільки після отримання посвідки на проживання або іншого документу, що надає право на проживання в Україні.
Чи можна купити прописку?
У разі відсутності житла для реєстрації існує можливість звернення до юридичної компанії, де купити прописку можна як юридичну послугу. Така послуга надається компанією, що має у своїй власності нерухоме майно, яке і використовується у цілях надання послуг з реєстрації місця проживання. Така послуга включає комплексне обслуговування, починаючи з супроводу процедури та допомоги у підготовці документів і закінчуючи можливістю прописки у її житлі на довгі роки.
Отож, реєстрація місця проживання під час воєнного стану не зазнала суттєвих змін порівняно з довоєнним періодом. Для переселенців не визначено окремої процедури чи прописки по окремим тимчасовим документам, як це було у 2014 році. Також констатуємо факт закриття реєстрів і, як наслідок, неможливість здійснення реєстрації у деяких регіонах країни та реєстрації місця проживання у режимі онлайн. А для тих, кому необхідно прописатись, але немає де, нагадуємо про можливість звернутись у профільну компанію та отримати послугу з реєстрації місця проживання.